Öppet hus

Det är bara du som kan veta om Hagströmska gymnasiet passar dig. Därför är bästa sättet att ta reda på om du kommer trivas här är att besöka oss på öppet hus. På skolan får du träffa våra elever och lärare, som kan berätta allt om hur det är att gå på vår skola. Passa också på att snacka med våra tränare, lärare eller vårt elevhälsoteam och fråga om sådant som du inte fått svar på här på vår hemsida.

Din trygghet är viktigt för oss och därför behöver du inför ditt besök på Öppet hus göra en intresseanmälan. Detta för att vi kommer behöva begränsa antal besöksplatser.

Du kan i ett senare skede därför behöva bekräfta ditt besök. Håll koll i din mail och telefon efter meddelande från oss kring detta.

Cykel-öppet hus på Hagströmska den 23/10  Anmäl dig här

Idrotts-öppet hus på Hagströmska den 30/11 OBS! Anmälan görs till via följande mail till respektive idrott. 

Alpint@hagstromska.se
Bandy@hagstromska.se
Esport@hagstromska.se
Fotboll@hagstromska.se
individuella@hagstromska.se
Innebandy@hagstromska.se
Ishockey@hagstromska.se
Langdskidor@hagstromska.se
Pt@hagstromska.se
Simning@hagstromska.se
Tennis@hagstromska.se
Triathlon@hagstromska.se
Cykel@hagstromska.se

30 Nov 2020

Heldag olika tider

Idrotts-öppet hus - Boka plats!

Vi påminner dig om öppet hus