Hagströmska Gymnasiet samlar kunniga och erfarna lärare inom varje program som säkerställer en hög nivå på utbildningarna. Här får du en verklighetsförankrad utbildning i nära samarbete med yrkeslivet. Vi arbetar alla för att det ska vara en värdefull tid att gå på Hagströmska Gymnasiet – både under tiden och efter gymnasiet.

Vi som arbetar på Hagströmska Gymnasiet i Linköping

Administrativ Personal

Malin Samuelsson
Rektor
Telefon: 0722-237142
E-post: malin.samuelsson@hagstromska.se

Nathalie Karlsson
Administratör
Telefon: 0761-074115
E-post: nathalie.karlsson@praktiska.se

 

Lärare och instruktörer

Magnus Eriksson
Instruktör i yrkesämnen (Anläggningsförare)
Telefon:0722-296927
E-post: magnus.eriksson@hagstromska.se

Ronnie Gustavsson
Instruktör i yrkesämnen (Anläggningsförare)
Telefon: 0722-377966
E-post: ronnie.gustavsson@hagstromska.se

Ulrika Möller
Assistent/anläggningsförare
Telefon: 0709-27 89 99
E-post: ulrika.moller@hagstromska.se

Frej Westberg
Lärare i gymnasiegemensamma ämnen (Svenska som andra språk och Engelska)
Telefon: 0722-229043
E-post: frej.westberg@hagstromska.se

Pontus Ringdahl
Lärare i gymnasiegemensamma ämnen (Matematik)
E-post: pontus.ringdahl@hagstromska.se

Stefan Short
Lärare i gymnasiegemensamma ämnen (idrott och hälsa)
E-post stefan.short@praktiska.se

Tobias Karlsson
Lärare i gymnasiegemensamma ämnen (historia, religion och samhällskunskap)
Telefon: 070-2197696
E-post: tobias.karlsson@hagstromska.se

Jonny Holmberg
Lärare i gymnasiegemensamma ämnen (Svenska och Engelska)
Telefon:0722-240023
E-post: jonny.holmberg@hagstromska.se

Jan Israelsson
Lärare i yrkesämnen (Transport)
Telefon: 0725-19 30 60
E-post: jan.israelsson@hagstromska.se

Benjamin Obradovac
Lärare i yrkesämnen (Transport)
E-post: benjamin.obradovac@hagstromska.se

Rositha Gäfvert
Lärare yrkesämnen (Transport)
E-post. Rositha.gäfvert@hagstromska.se