Hagstromska_Skolbilder-2015_019

Hagströmska Gymnasiet

Besöksadress: Gruvgatan 2,  791 62 Falun
Postadress: Box 175, 791 24 Falun
Tel: 072-520 89 71
E-post: falun@hagstromska.se

 

Christine Alexandersson
Rektor
Tel: 072-220 53 47
E-post: christine.alexandersson@hagstromska.se

 

Kirsi Mickelsson
Biträdande rektor för yrkesprogrammen
Tel: 072-521 00 29
E-post: kirsi.mickelsson@hagstromska.se

 

Marita Hedlund
Biträdande rektor för högskoleförberedande program
Tel: 072-220 57 63
E-post: marita.hedlund@hagstromska.se

 

Rickard Hedlund
Biträdande rektor för NIU och LIU
Tel: 070-671 14 46
E-post: rickard.hedlund@hagstromska.se

 

Karin Hagemar Falck
Studie och Yrkesvägledare
Tel: 072-240 69 02
E-post: karin.hagemar-falck@hagstromska.se

 

Bodil Lanhammar
Administration
Tel: 072-520 95 47
E-post: bodil.lanhammar@hagstromska.se

 

Erika Melin
Ekonomi
Tel: 072-560 85 01
E-post: erika.melin@hagstromska.se
E-post: ekonomi@hagstromska.se

 


SJUKANMÄLAN (Falun)

Sjukanmälan ska göras före kl 08.30 via inloggning på Schoolsoft.
Omyndig elev ska alltid sjukanmälas av vårdnadshavare.
Gör en sjukanmälan varje dag om du är sjuk flera dagar i följd.
Saknar du inloggning till Schoolsoft hör av dig till någon av ovanstående programchefer.